• Gala Działaj Lokalnie 2022

• 20 stycznia we Dworze „Resztówka” w Kotowej Woli odbyła się Fundacyjna Gala Wolontariatu i Działaj Lokalnie 2022. W trakcie spotkania zostały podsumowane działania, które otrzymały dofinansowanie dzięki programowi „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Fundacji Fundusz Lokalny SMK oraz Gminę Zaleszany. Nasza szkoła została wyróżniona  za działania w ramach projektu „Ratujemy życie ”. W spotkaniu wzięli udział: Pan Paweł Zań koordynator Działaj Lokalnie Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Prezes Fundacji Fundusz Lokalny SMK Stanisław Baska, wiceprezes Fundacji Elwira Karbarz, samorządowcy oraz grantobiorcy z sąsiednich powiatów.

To już nasz czwarty zrealizowany przez nas projekt i mamy nadzieję, że nie ostatni;)

• SUCHE-19

• W dniach od 09 do 13 stycznia 2023 roku po raz DZIEWIĘTNASTY uczniowie szkół gminy Zaleszany wyjechali na obóz narciarsko- snowboardowy do miejscowości Suche k. Zakopanego. Pierwszy tego typu wyjazd odbył się w styczniu 2003 roku i do 2020 organizowany był co roku, potem zaskoczyła wszystkich pandemia /dwa lata/ i wreszcie po raz 19. znowu ruszyliśmy w Tatry. W pierwszym dniu odwiedziliśmy baseny termalne „Gorący Potok” w Szaflarach- zabawa niesamowita, wieczorem odbyło się zapoznanie z regulaminami pobytu i tylko chwilę mieliśmy na piłkarzyki, bilard w świetlicy.

Wieczorem padał deszcz, dookoła śniegu nie było, tylko na stoku niezbyt gruba warstwa. Rano wstaliśmy, a za oknami prawdziwa zima. Warunki do jazdy na stoku super!

Trzy dni jeździliśmy na nartach, czy snowboardzie od rana do wieczora.

Trzeciego dnia był wyjazd wieczorem na duży stok w Suchem z wyciągiem krzesełkowym, trzy godziny zjazdów bez żadnej kolejki! Następnego dnia odbył się slalom dla wszystkich chętnych.

Przyznane zostały nagrody w różnych kategoriach ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zaleszanach.

Wieczorem odbyły się otrzęsiny, zostały nadane imiona, nowoprzyjęci do grona narciarzy i snowboardzistów prezentowali swoje różnorodne zdolności /tańce, śpiew, dowcipy a nawet akrobacje sportowe/. Zabawa była bardzo udana.

W ostatnim dniu pojechaliśmy do Zakopanego, gdzie między innymi poznawaliśmy problemy ekologiczne z jakimi mierzy się nasza zimowa stolica. Dzięki temu otrzymaliśmy dofinansowanie do transportu od Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa przy Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli.

• KONCERT CHARYTATYWNY

• 8 stycznia 2023 roku uczniowie PSP w Turbi: Amelia Krawiec, Julia Rutyna, Antonina Górak, Anna Kolasińska, Emilia Paterek, Mateusz Kowal, Kinga Bródka, Antonina Bartoszek, Martyna Kaplita i Lena Surma, wzięli udział w koncercie charytatywnym, który odbył się w Domu Ludowym w Dzierdziówce.

OSP zaprosiła Orkiestrę Dętą z Radomyśla nad Sanem oraz dzieci i młodzież z terenu naszej gminy. Wszyscy wykonali piękne kolędy i pastorałki, a zebrane środki zostały przekazane podopiecznym zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego SPZOZ w Stalowej Woli (Rozwadów).

Wykonawcy zostali nagrodzeni brawami oraz słodkościami.

Dziękujemy naszym uczniom za udział w koncercie, dzieki któremu podopieczni zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego SPZOZ w Stalowej Woli mogli poczuć dobro i pomoc płynące od ludzi dobrej woli.

• SZKOLNE JASEŁKA 2022/2023

• Po dwuletniej przerwie spowodowanej nauką zdalną w okresie zimowym spotkaliśmy się na dużej sali gimnastycznej, żeby podziwiać naszych artystów występujących w SZKOLNYCH JASEŁKACH. Było pięknie, bardzo nastrojowo i wzruszająco.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej licznie zebrali się nauczyciele, uczniowie, dzieci z oddziału przedszkolnego w Obojnej, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezusa przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz współczesnych ludzi, przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów klas 0 - III oraz solistów ze starszych klas. Puentą biblijnej historii stały się słowa pieśni "Przekażmy sobie znak pokoju..."