• DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

• 21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu w sposób szczególny przypominamy o konieczności troski o język ojczysty oraz języki zagrożone i ginące.

W naszej szkole, zgodnie z tradycją, uczniowie także świętowali Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na lekcji języka polskiego klasa VI poznawała ciekawostki związane z ojczystym językiem. Uczniowie rozwijali słownictwo, ćwiczyli poprawność ortograficzną oraz brali udział w "łamaniu języka". Wielką frajdę sprawiło uczniom głośne czytanie łamańców, z którymi radzili sobie dosyć gładko;) Żaden chrząszcz ze Szczebrzeszyna ani sucha szosa w Sandomierzu nie stanowiły dla czytajacych większych problemów. Bo przecież sztuką jest, by "język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa...", jak ujął to nasz wieszcz - Juliusz Słowacki.

Dbajmy o nasz język ojczysty, nie tylko od święta!

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• W piątkowe przedpołudnie, po pandemicznej przerwie, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku to uczniowie klasy III gościli swych ukochanych Dziadków, którym poświęcili piękną część artystyczną.

Każde dziecko wie, że Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto w kalendarzu, z pewnością jedno z najsympatyczniejszych i najmilszych dla wnuków. Uczniowie klasy III z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do tej uroczystości. Mali artyści z przejęciem, ale i z uśmiechem na ustach, prezentowali swoje umiejętności, śpiewając piosenki, recytując wiersze oraz prezentując się w układach tanecznych. Czcigodni goście ze wzruszeniem i łezką w oku odbierali czułe słowa skierowane pod ich adresem.

Na zakończenie Seniorzy zostali obdarowani przez wnuków własnoręcznie wykonanymi prezentami oraz zaproszeni na wspólny poczęstunek.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

• GMINNE ROZGRYWKI W PIŁKĘ RECZNĄ

• 7 lutego 2023 r. odbyły się Gminne Eliminacje Gry w Piłkę Ręczną grupy starszej /klasy VIII i część VII/. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli II miejsce w gminie.

GRATULUJEMY!