6.06.2019 r. na Stadionie Lekkoatletycznym Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego „SPARTA” odbyła się IV edycja imprezy SPORTOWY ZAWRÓT GŁOWY DLA PRZEDSZKOLAKÓW. Podczas tego sportowego wydarzenia nasi zerówkowicze mieli możliwość wzięcia udziału w sześciu dyscyplinach lekkoatletycznych, spotkać czynnych sportowców oraz zintegrować się z dziećmi z innych placówek. Na imprezie było ponad 800 dzieci. Podczas tego eventu aktywni sportowcy pokazywali jak profesjonalnie wykonuje się dane ćwiczenie. W nagrodę za udział w zawodach dzieci otrzymały statuetkę, medale, dyplomy i sprzęt sportowy.
SPORTOWY ZAWRÓT GŁOWY DLA PRZEDSZKOLAKÓW
WYCIECZKA DO KRYNICY GÓRSKIEJ
W dniach 5 - 7 czerwca uczniowie klas IV - VIII oraz III gimnazjum byli uczestnikami trzydniowej wycieczki do Krynicy Górskiej. Trasa wycieczki obfitowała w przeróżne atrakcje, które zaczęły się już od Nowego Sącza. To tutaj uczniowie zwiedzili skansen Miasteczka Galicyjskiego - poznali warsztat pracy szewca, krawca, fryzjera; zobaczyli jak wyglądała galicyjska Straż Pożarna i gabinet dentysty - sadysty!!! Kolejnym punktem programu była Pasieka "Barć", z piękną historią i cerkwią, wyrobami z pszczelego wosku, a także możliwością degustacji miodku oraz własnoręcznego wykonania świecy z wosku pszczelego.
Kolejny dzień rozpoczął się konkursem na najpiękniejsze śniadanie, po którym wszyscy wyruszyli na całodzienne przygody z górami. Rozpoczęło się od kolejki gondolowej i wjazdu na Jaworzynę Krynicką - pod górkę poszło bez problemu, nieco gorzej - i znacznie weselej - zrobiło się podczas pieszego zejścia z Jaworzyny. Trasa nie należała do najlżejszych, ale wszyscy byli bardzo dzielni;)
9Druga część dnia upłynęła na długo oczekiwanym pobycie w parku linowym. Każdy uczeń mógł wybrać dwie odpowiednie dla siebie trasy, o różnym stopniu trudności. Po krótkim, ale rzeczowym szkoleniu, uczniowie zaczęli swą przygodę w parku. Zadowolenie malowało się na twarzach uczestników, choć znaleźli się i tacy, którzy dopingowali kolegów z dołu. Po wyczerpującym dniu nastapił zasłużony wypoczynek w domach noclegowych.
Trzeci dzień to już pożegnanie z Krynicą na jej słynnym deptaku - przy fontannie multimedialnej i Pijalni Wód. Każdy chętny mógł zakupić zdrową wodę dla siebie lub bliskich, ale więkość szukała ochłody...na lodach;) W drodze powrotnej, po sytym obiedzie, dotarliśmy do ostatniego punktu wycieczki - zamku w Wiśniczu. Tutaj oprócz tradycyjnego zwiedzania zamku, przeszliśmy Trasą Nietoperza oraz zwiedziliśmy Wystawę Średniowiecznych Narzędzi Tortur w podziemiach zamku.
Po drodze zahaczyliśmy o pyszne lody, które w tak upalnym dniu przyniosły ochłodę i orzeźwienie;))
A potem były już tylko... czułe powitania z bliskimi pod szkołą w Turbi!
24
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
4 czerwca 2019 roku nasza szkoła była gospodarzem Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej, które rozgrywane były na Orliku w Turbi.
Młodzież z terenu gminy Zaleszany spotkała się na wspólnej rywalizacji w piłce nożnej. Uczennice klas VII - VIII i III gimnazjum pokazały wysoki poziom gry w "nogę". Nasze dziewczyny wywalczyły zaszczytne I miejsce na podium i tym samym awansowały na zawody powiatowe.
Serdecznie gratulujemy naszym dziewczęcym piłkarzom!
IV PIKNIK RODZINNY- "JAK Z BAJKI"
1 czerwca 2019 roku na Orliku w Turbi odbył się czwarty już Piknik Rodzinny zorganizowany przez Zespół Szkół, Rodziców oraz Przyjaciół szkoły;) Pogoda dopisała, ale przecież inaczej nie mogło być, tym bardziej, że był to przecież Dzień Dziecka! Część artystyczna obfitowała w śpiew, taniec i śmiech: przedszkolaki z Obojnej przepięknie zaśpiewały i zatańczyły, nasze dzieci z zerówki wyrecytowały wierszyki i pośpiewały, pierwszaki zatańczyły i zaśpiewały, a uczniowie klasy IV a pokazały znane bajki na wesoło. Oprócz tego na scenie w występie wokalnym pojawiła się nasza nauczycielka języka angielskiego - pani Natalia, która swym śpiewem rozgoniła krążące nad Turbią deszczowe chmurki;)) DJ Ted bawił wszystkich zebranych skoczną muzyką oraz konkursami z nagrodami. No, ale nie zabrakło także stałych punktów pikniku: loterii fantowej, malowania twarzy, dmuchanych zamków i zjeżdżalni, słodkich ciast i ciasteczek, kiełbasek z grilla... Swą obecnością zaszczycili nas także Strażacy, Policja oraz Wojskowy Batalion Saperów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność, pomoc w organizacji imprezy oraz za dobrą zabawę.
A kolejne zabawy szkolno - rodzinne już za rok!
63
PO RAZ TRZECI PŁYWALIŚMY PO PRZEPIĘKNYCH JEZIORACH MAZURSKICH
W dniach 26.05.2019 - 01.06.2019 uczniowie ze szkół z terenu naszej gminy /Pilchów, Turbia, Zaleszany, Zbydniów/ brali udział w rejsie po najwiekszych jeziorach Polski. Kierownikiem i koordynatorem "SZKOŁY POD ŻAGLAMI" był nauczyciel Pan Adam Surma. Trasa rejsu dopasowana była do pogody, uległa modyfikacji i w efekcie odwiedziliśmy Ryn, Rydzewo, Giżycko, Zielony Gaj, Mikołajki. Nie dopłynęliśmy do portu w Mamerkach, gdzie mieliśmy zwiedzić niemieckie bunkry z czasów II wojny, ale za to popłynęliśmy na największe jezioro - Śniardwy. W Mikołajkach nocowaliśmy w porcie przy hotelu "Gołębiewski" i tam spędziliśmy czas w Parku Wodnym Tropikana, a wieczorem odbył się koncert Patrycji Markowskiej. Wyjazd był bardzo udany, przy pożegnaniu pojawiły się łezki w oczach. Szczególnie przykro było osobom kończącym edukację w naszych szkołach, ale może w przyszłości niektórzy wrócą na Mazury i wspólnie będą żeglować. Uczniowie z klas młodszych pojadą w większości za rok!
21
KANGUR MATEMATYCZNY
Mamy już wyniki konkursu Kangur Matematyczny, który odbył się 21 marca 2019 roku. Konkurs ten co roku cieszy się dużym zainteresowaniem naszych uczniów, którzy wykazują się swymi umiejętnościami z zakresu matematyki.
Tak też było w tym roku: nasz uczeń klasy VII - Piotr Bródka w kategorii Kadet zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!
Pozostali uczestnicy nie wywalczyli żadnych miejsc, ale wszyscy dobrze wiemy, że...trening czyni mistrza!!!
GMINNE IGRZYSKA W PIŁCE NOŻNEJ
24 maja 2019 roku nasza szkoła była gospodarzem Gminnych Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej.
Jak co roku, zainteresowanie tym wydarzeniem sportowym było duże, a na igrzyska piłkarskie zjechały dzieci z różnych szkół naszej gminy. Tym razem drużyna dziewcząt wywalczyła II miejsce, a tym samym udowodniła, że na tym sporcie zna się naprawdę dobrze.
Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom!
XX GMINNE DYKTANDO "O PIÓRO WÓJTA"
23 maja 2019 roku w Zespole Szkół w Zbydniowie odbyło się XX już Gminne dyktando "O Pióro Wójta Gminy Zaleszany". Do "turnieju ortograficznego" przystąpili uczniowie w dwóch kategoriach:klasy IV - VI oraz VII - VIII i gimnazjum. Tradycji stało się zadość i Pióro znów trafiło do ucznia naszej szkoły. Piotr Bródka z klasy VII był bezkonkurencyjny w swej kategorii. Wykazał się doskonałą znajomością polskiej ortografii i w dyktandzie popełnił jedynie 3 błędy! Prawdziwy mistrz ortografii, który w pełni zasłużył na tytuł Mistrza! To nie koniec triumfów naszych uczniów: na III miejscu tej samej kategorii znalazła się uczennica III klasy gimnazjum - Julia Tutak. Nieco za podium znalazł się jej kolega z klasy - Tomek Wach. W kategorii młodszej nasze uczennice z klasy VB - Zuzia Szelest, Oliwia Maziarz i Ola Nowak pokazały wysoki poziom swych wiadomości ortograficznych, ale tym razem niestety bez podium.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
III GMINNY KONKURS CZYTELNICZY - "WIEM, CO CZYTAM"
2O maja 2019 roku, dwie uczennice z klasy VII reprezentowały naszą szkołę na trzecim już
Gminnym Konkursie Czytelniczymw w Zbydniowie.
Do konkursu przystąpiło dwanaścioro uczniów klas IV - VIII z terenu gminy Zaleszany. Nasze uczennice - Laura i Weronika - pokazały wysoki poziom swej wiedzy. Wbrew nazwie konkurs dotyczył nie tylko czytania, ale także ogólnej wiedzy z dziedziny ortografii, gramatyki i redagowania tekstów.
Wśród uczniów bioracych udział w konkursie na wysokim miejscu podium uplasowała się Laura Myszka, która zajęła II miejsce. Jej koleżanka - Weronika nie stanęła na podium, ale wykazała się równie wspaniałym poziomem wiedzy polonistycznej.
Obu dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów "czytelniczych"!
MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY
10 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się
I MIĘDZYSZKOLNY INDYWIDUALNY TURNIEJ SZACHOWY.
Zainteresowanie turniejem było ogromne, o czym świadczy liczba przybyłych uczestników: 22 uczniów z naszej szkoły i 9 uczniów ze szkół z terenu naszej gminy zademonstrowało swe umiejętności z dziedziny szachów. Uczniowie zmagali się w 3 kategorich wiekowych: klasy O - III, IV - VI oraz VII - VIII i gimnazjum.
Oto nasi laureaci:
I miejsce
Adam Zwolak (kl. II) - grupa klas O - III
Radosław Kowalczyk (kl. Vb) - grupa klas IV - VI
Arkadiusz Kowalczyk (kl. VII) - grupa klas VII, VIII, III gim.
II miejsce
Dawid Siek (kl. II) - grupa klas O - III
Mateusz Chyła ze szkoły w Zaleszanach - grupa klas IV - VI
Michał Soja ze szkoły w Majdanie Zbydniowskim i Wólce Turebskiej - grupa klas VII, VIII, III gim.
III miejsce
Ksawery Dycha (kl. II) - grupa klas O - III
Otylia Łyko ze szkoły w Zaleszanach - grupa klas IV - VI
Maciej Nowak (kl. III gim.) - grupa klas VII, VIII, III gim.
III GMINNY KONKURS CZYTELNICZY
"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem..."
Takie oto motto - słowa Marii Konopnickiej- przyświecało III Gminnemu Konkursowi Czytelniczemu, który odbył się 8 maja 2019 roku w naszej szkole. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem "W świecie wierszy Marii Konopnickiej".
Uczniowie klas III, a także gościnnie klasy II, zmagali się z nieco już zapomnianą twórczością wspanialej polskiej pisarki - Marii Konopnickiej, autorki takich utworów jak "Stefek Burczymucha", czy "Co słonko widziało". Oczywiście nie mogło zabraknąć tych utworów wśród recytacji uczestników konkursu. Była to jedna z pięciu kategorii oprócz testu, puzzli i innych konkurencji.
W tym roku walka była bardzo wyrównana, a o podium decydowały pojedyncze punkty. Oto lista zwycięzców:
I miejsce - PSP Zaleszany
II miejsce - PSP Zbydniów
III miejsce - PSP Kotowa Wola
Tuż za podium znaleźli się uczniowie szkół z Pilchowa, Skowierzyna i...Turbi
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki poczęstunek, zwycięzcy trzech pierwszych miejsc - imienne dyplomy wraz z książkami, a pozostali uczniowie - pamiątkowe książki. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy - pani Marzena Kuna, Zofia Nowak i Jolanta Karbarz z Biblioteki Publicznej oraz komisja powołana z nauczycieli oraz dyrektora GOK-U w Zaleszanach.
Kolejne wielkie czytanie już za rok
"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO..."
7 maja 2019 roku na szkolnej sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie konstytucji majowej z 1791 roku.
Akademia rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem hymnu państwego, a następnie uczniowie klasy VII i VIII rozpoczęli swe konstytucyjne obrady przy stole. Montaż słowno - muzyczny obfitował w wiersze o tematyce patriotycznej oraz w pieśni, w wykonanie których włączali się wszyscy zgromadzeni. Pojawił się także sam król Stanisław August Poniatowski, który w obecności dwóch posłów, na tle polskiej flagi, składał swe przysięgi. " Wolność, Naród, Ojczyzna" - to kluczowe słowa, które zwieńczyły akademię upamiętniającą 228 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja.
SPOTKANIE Z RODZICAMI
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas, które odbędą się w środę 8 maja o godz.16:00.klasa 0 w sali 15 klasa 5a w sali 8
klasa 1 w sali 18 klasa 5b w sali 24
klasa 2 w sali 19 klasa 6 w sali 20
klasa 3 w sali 14 klasa 7 w sali 22
klasa 4a w sali 12 klasa 8 w sali 26
klasa 4b w sali 29 klasa 3 GIM w sali 30
Pozostali nauczyciele będą dostępni w pokoju nauczycielskim.
ZAPRASZAMY!
"BEZPIECZNI W SZKOLE I POZA NIĄ"
Projekt „Bezpieczni w szkole i poza nią” adresowany jest do uczniów klas I-III i będzie realizowany od maja do października 2019 r. Jest to kontynuacja projektu „Bezpieczny świat dziecka” .
W trakcie realizacji projektu chcemy poruszyć ważne tematy z punku widzenia dziecka i rodziców. Głównym celem jest rozwijanie predyspozycji i zdolności poznawczych dzieci, kształtowanie pozytywnego stosunku do nauki oraz rozwijanie ciekawości w poznawaniu otaczającego świata, poszanowanie godności dziecka, rozwijania samodzielności raz odpowiedzialności za siebie i najbliższe otoczenie, ekspresji plastycznej, muzycznej i ruchowej, aktywności badawczej, a także aktywności twórczej. Projekt „Bezpieczni w szkole i poza nią” ma na celu nauczyć dzieci jak postępować w sytuacjach dla nich trudnych i przygotować zespół klasowy do stworzenia przyjaznej atmosfery. Rodzina jest pierwszą grupą społeczną, którą poznają i współtworzą dzieci. Na jej przykładzie obserwują, że role społeczne zmieniają się wraz z wiekiem. Podczas zajęć uczniowie poznają narzędzie służące poznawaniu historii własnej rodziny –drzewo genealogiczne. Poprzez aktywności związane z analizowaniem dokumentów nauczą się jak gromadzić informacje potrzebne do jego powstania. Na podstawie przyniesionych dokumentów, zbadają co, oprócz nazwiska, może łączyć ze sobą osoby spokrewnione. Dodatkowo zdobędą wiedzę o zasadach archiwizowania dokumentów i funkcjonowaniu Archiwum Państwowego. Elementem wprowadzającym do zajęć jest film, w którym pracownicy Archiwum Państwowego opowiadają o tym jak i po co dowiadywać się, kim byli nasi przodkowie. W ramach projektu zostanie nieodpłatnie przeprowadzonych 8 zajęć edukacyjno-profilaktycznych.
Podczas lekcji uczniowie będą mieli okazję do samodzielnego poszukiwania własnych mocnych stron. Zastanowią się, na czym polega różnorodność i jakie płyną z niej korzyści. Nauczą się nazywać emocje i poznają sposoby jak sobie z nimi radzić. Zaprezentują swoje pasje w formie kalamburów i utworzą wspólny kolaż. Poznają różne zawody czytając wiersze i opowiadania. Każde zajęcia zostaną przeprowadzone wg wcześniej przygotowanych scenariuszy. Uczniowie obejrzą 8 filmów edukacyjno-profilaktycznych związanych tematycznie z projektem, będą brali udział w grach i zabawach integracyjnych, spotkają się z ludźmi, którzy wykonują ciekawe zawody. Zajęcia z dziećmi prowadzone będą nieodpłatnie po lekcjach w formie m. in. Mulimedialnej z wykorzystaniem tablic interaktywnych. Realizacja projektu przewiduje spotkanie z pedagogiem, Policją, a takżę warsztaty dla rodziców prowadzone przez psychologa z Poradni Psychologicznej. W czasie spotkań z dziećmi i rodzicami będzie pogłębiana ich wiedza i świadomość na temat uzależnień. Postaramy się pokazać jakie zagrożenia i konsekwencje wynikają z zażywania narkotyków, picia alkoholu i palenia papierosów. Tematyka będzie oczywiście dostosowana do wieku uczestników. Wnioskowana kwota będzie przeznaczona na zakup materiałów papierniczych, nagród, napoi, poczęstunku, gier planszowych, kiełbasek, pieczywa. Ze środków pragniemy częściowo sfinansować wycieczkę edukacyjną na zakończenie projektu i ognisko, w którym wezmą udział uczniowie wraz z rodzinami. Przewidywany czas realizacji projektu maj-październik 2019r.
Projekt dofinansowany z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zaleszanach.
DZIEŃ OTWARTY JEDNOSTKI WOJSKOWEJ W NISKU
26 kwietnia 2019 roku na terenie Garnizonu Nisko miały miejsce uroczystości związane ze Świętem
16 Tczewskiego Batalionu Saperów oraz Świętem Wojsk Inżynieryjnych.
Imprezie sprzyjała słoneczna pogoda a także tłumy zainteresowanych, wśród których znaleźli się uczniowie naszych klas czwartych oraz klasy VIII. Święto Wojsk Inżynieryjnych i Dnia Sapera były wspaniałą okazją do odwiedzenia kompleksu koszarowego, obejrzenia sprzętu wojskowego oraz zaznajomienia się ze specyfiką funkcjonowania jednostki. Gospodarze przygotowali dla gości dużo atrakcji. Wszyscy przybyli mieli okazję z bliska obejrzeć wozy bojowe i wyposażenie żołnierzy, mogli zasiąść we wnętrzu pojazdów wojskowych, amfibii, a także skosztować wojskowej grochówkiOkoło godziny 11 rozpoczął się uroczysty apel, który zwieńczyła defilada wojskowa kompanii honorowej przy przy akompaniamencie orkiestry wojskowej.
Wielkanocne zwyczaje świąteczne - spotkanie wszystkich uczniów na sali gimnastycznej
26 kwietnia 2019 roku, w poświątecznym tygodniu, uczniowie naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, by zapoznać się z polskimi tradycjami wielkanocnymi. Uczniowie klasy VI w barwny sposób przybliżyli wszystkim zebranym zwyczaje związane z minionymi świętami. Nie zabrakło wymowy Wielkiego Tygodnia i poprzedzającej go Niedzieli Palmowej; nie zabrakło historii święconki - pisanek, kraszanek itp. Uczniowie recytacją i śpiewem uświetnili swe występy, a na zakończenie polali wszystkich zebranych wodą, która zgodnie ze śmigusem - dyngusem ma zapewnić dobrobyt
POWIATOWY ETAP KONKURSU POŻARNICZEGO ZA NAMI
Nasz reprezentant MICHAŁ ADAMSKI uczeń klasy IVa dzisiaj brał udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Michał nie przeszedł do etapu wojewódzkiego /tylko jedna osoba z całego powiatu kwalifikowała się do etapu wyższego/, ale osiągnął miejsce w pierwszej dziesiątce. To bardzo dobry początek startów w tym konkursie!
GRATULUJEMY!!!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie